DCimmo

Immobilizer DCimmo to cyfrowe urządzenie wysokiej technologii, które po uzbrojeniu blokuje możliwość uruchomienia samochodu. To zupełnie nowa jakość zabezpieczania samochodów przed kradzieżą. DCimmo jest wielkości skuwki od flamastra (!). Urządzenie przejmuje kontrolę nad samochodem (jego komputerami pokładowymi i silnika) i nie pozwala go uruchomić do momentu autoryzacji. Immobilizer jest podłączony do samochodu tylko 4 przewodami (+12V, masa, CAN H, CAN L). Nie robimy żadnych przecięć instalacji samochodu – to najwyższy stopień bezpieczeństwa. Immobilizer możemy „zespolić” z GPS i poprzez drogę GSM zdalnie zablokować samochód (identyfikator i sparowane smartfony przestaną rozbrajać system a auta nie będzie można uruchomić).

Otóż, w jaki sposób nasz immobilizer blokuje auto?

– blokowanie realizowane jest poprzez cyfrową komunikację z różnymi sterownikami samochodu (ECM i/lub BCM)
– cyfrowa komunikacja z autem realizowana jest poprzez 3 różne porty cyfrowe – 2xCANBUS i 1xDIG1
– w zależności od auta wymagane będzie podłączenie od jednego ew. dwóch portów cyfrowych lub w szczególnych przypadkach do nawet wszystkich trzech portów.
– realizowane jest blokowanie rozruchu, a w niektórych markach i modelach aut, gaszenie silnika w momencie próby ruszenia autem z miejsca

W jaki sposób urządzenie przejmuje kontrolę nad samochodem?

– kontrola realizowana poprzez dwukierunkową komunikację ze sterownikami samochodu.

Oddziaływanie urządzenia na samochód: po poprawnej autoryzacji urządzenie jest całkowicie przezroczyste dla auta. Także w trakcie aktywnej ochrony uzbrojonego immobilizera nie ma żadnych błędów w samochodzie. Po prostu samochód nie działa.

Autoryzacja immobilizera odbywa się osobistym pilotem PIT ID (2,5 GHz), smartfonem z zainstalowaną aplikacją (AppStore, Google Play) do obsługi immobilizera oraz PIN kodem, który jest zaprogramowaną kombinacją od 1 do 15 przycisków i urządzeń pokładowych samochodu (kierownica, gaz, hamulec itd.).

Dane techniczne:

Napięcie zasilania (12V) 9 ÷ 16 V
Pobór prądu w stanie pracy (przy 12V) 36,5 mA
Pobór prądu w stanie uśpienia (przy 12V) 10,0 mA
Obsługiwane prędkości magistral CAN BUS/UART 1,2 ÷ 1000 kbit/s
Liczba zapamiętywanych ID tagów i / lub smartfonów 0 ÷ 8 szt.
Zakres temperatur pracy −40oC ÷ +85oC
Wymiary (!) 52 x 21 x 7 mm

 

ZNAK HOMOLOGACJI E20 97 RI – 004016

 

DCimmo

DCimmo