Jak działają aplikacje do lokalizacji i monitoringu pojazdów?

Jak działają aplikacje do lokalizacji i monitoringu pojazdów? Następny wpis Skuteczna optymalizacja...

Jak działają aplikacje do lokalizacji i monitoringu pojazdów?

Monitoring pojazdów to opcja dla wszystkich, którym zależy na bezpiecznym i mądrym zarządzaniem flotą. Nowoczesne technologie pozwalają śledzić w czasie rzeczywistym wszystkie interesujące nas parametry, również z wykorzystaniem specjalnych i dedykowanych aplikacji. Dowiedz się, jak działają aplikacje do lokalizacji i monitoringu pojazdów.

Jak działają aplikacje do monitoringu pojazdów?

Mobilne wersje systemów dających kontrolę nad flotą pojazdów to rozwiązania, które zapewniają maksymalny poziom elastyczności w sprawowaniu opieki nad pojazdami. Dzięki ich funkcjonalności można w czasie rzeczywistym kontrolować stan samochodów z dowolnego miejsca za pomocą smartfona z systemem iOS lub Android. W tym celu wykorzystywane są specjalne aplikacje, które cechuje dodatkowe zabezpieczenie szyfrowaną transmisją, co zapewnia bezpieczeństwo i pewność, że nasze dane nie trafią w niepowołane ręce. Wśród funkcji tego typu rozwiązania wymienić można między innymi wyświetlanie ostatniej aktywnej pozycji samochodu lub maszyny, a także jego aktualną prędkość. Możliwe jest także:

  • sprawdzenie poziomu paliwa,
  • odczyt raportów z kokpitu pojazdu,
  • śledzenie pozycji samochodu.

Czym jest SENT-GEO?

SENT to system służący do rejestracji i monitorowania przewozu towarów wrażliwych, stworzony na podstawie wytycznych Ministerstwa Finansów. Jego działanie jest ciągle kontrolowane przez Krajową Administrację Skarbową, dzięki czemu jest on stale uaktualniany o najnowsze nowelizacje ustaw czy rozporządzeń. System ten ma na celu ciągły rozwój monitoringu przewozu drogowego, który jest wciąż rozrastającą się gałęzią gospodarki. Mobilna aplikacja kierowcy SENT GEO to narzędzie, którym posługiwać się mogą polscy przewoźnicy posiadający własny tabor pojazdów. Do korzystania z niego wystarczy urządzenie z połączeniem GPS, które powinno znajdować się w pojeździe oraz aplikacja zainstalowana na urządzeniu zarządcy floty.

Napisz do nas, a znajdziemy gotowe rozwiązanie z zakresu monitoringu pojazdów